logonew2

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ

УКРАЇНСЬКИЙ ЦЕНТР ІСЛАМОЗНАВСТВА

img 314 травня в Києві відбувся міжнародний круглий стіл «Депортований іслам», присвячений 71-й річниці депортації кримськотатарського народу.

Організували захід відділ історії країн Азії та Африки державної установи «Інститут всесвітньої історії НАН України» та Всеукраїнська громадська організація «Український центр ісламознавства». У роботі круглого взяли участь вчені-ісламознавці, ісламські релігійні діячі, представники Адміністрації Президента України та Міністерства культури України, а також посольств іноземних держав.

«Наш сьогоднішній круглий стіл навіяний цією трагічною датою. Ми сподіваємося і віримо, що рано чи пізно Крим повернеться в Україну і Україна знайде найоптимальніші форми взаємоіснування і українців, і представників інших національностей, в тому числі і кримських татар, які отримають гідні форми самоврядування в Криму, на своїй історичній батьківщині, де вони сформувалися як етнос, як народ», — зазначив на початку роботи круглого столу кандидат історичних наук, доцент, завідувач відділом історії країн Азії та Африки «Інституту всесвітньої історії НАН України» В’ячеслав Швед.


Численні доповідачі спробували розкрити в своїх виступах тему політичного насильства над мусульманськими громадами в різних регіонах світу.
«Назва сьогоднішнього круглого столу підібрана якомога вдало. Ми знаємо, що були депортовані не тільки кримські татари, а й маса інших мусульманських народів. Це і турки-месхітінци, і балкари, і чеченці, і інгуші, і карачаївці і багато інших народів. Можна сказати, що представників ісламу ця трагедія торкнулася більшою мірою, ніж інших народів Радянського Союзу. Побічно це торкнулося і тих народів, в місця проживання яких вони були вислані. І ця трагедія триває донині. До того як кримські татари були вислані, в місцях посилань, вже працювала пропагандистська машина і їх приймали там як „ворогів народу“. Уявіть, як на них дивилися, коли вся країна воює, а тут приїжджають „зрадники батьківщини“. Незважаючи на узи ісламу, ставлення до них було як до „ворогів народу“. На сторінках газети «Альраїд» ми жодного разу не пропустили цю трагічну дату. Іноді до нас звертаються з проханням, а може якось обійдемо цю тему? Але це не можна обійти, і це теж болюче питання. Минуле дає свої плоди і сьогодні», — сказав голова духовного управління мусульман «Умма» Іслям Гімадулін.

За словами президента Всеукраїнської громадської організації «Український центр ісламознавства» Олександра Аулін, ще кілька років тому здавалося, що в 21 столітті не може відбутися таких злочинів як депортація кримськотатарського народу. Але в нинішньому окупованому Криму переслідуються кримськотатарські активісти, «начебто прокидається монстр Радянського Союзу і Сталін починає дивитися на нас з різних значків і плакатів».

Громадська Організація "Український центр ісламознавства". | Copyright ©2016-2022
Создание и продвижение сайта Разработка и создание сайта - Сайт ЦентрSite Center