logonew2

ГРОМАДСЬКА ОРГАНІЗАЦІЯ

УКРАЇНСЬКИЙ ЦЕНТР ІСЛАМОЗНАВСТВА

img 112 листопада 2014 року 11.00 відбулася прес-конференція: "Двадцятип'ятиріччя ісламського відродження в Україні: тенденції та перспективи" (Зала 1)

Організатор: Всеукраїнська Громадська Організація "Український центр ісламознавства".

Учасники: Рустем Жангожа - президент ВГО УЦІ; Юрій Кочубей - почесний президент ВГО УЦІ; Микола Кирюшко - віце-президент з наукових питань ВГО УЦІ; В'ячеслав Швед - віце-президент з політичних питань ВГО УЦІ; Олександр Аулін - віце-президент з міжнародних питань ВГО УЦІ; Айдер Булатов - директор Кримського наукового центру ісламознавства, а також представники іноземних посольств і міжнародних організацій.

Підсумкові матеріали:

Україні важливо врахувати мусульманський чинник у боротьбі за територіальну цілісність - віце-президент УЦІ

У боротьбі за збереження своєї територіальної цілісності Україні важливо врахувати мусульманський чинник.

 

На цьому наголосив В’ячеслав Швед - віце-президент з політичних питань Всеукраїнської громадської організації "Український центр ісламознавства" (ВГО УЦІ) - під час Міжнародної науково-практичної конференції, присвяченої 25-річчю ісламського відродження в Україні, яка відбулася в Укрінформі.

"Перед державою у вирішенні питання національної безпеки країни стоять три взаємопов'язаних завдання: осмислити роль і значення мусульманського чинника у боротьбі за збереження територіальної цілісності України, що потребуватиме зусиль наукової громадськості, наукових аналітичних центрів; відпрацювати дійові механізми використання ісламського чинника; провести своєрідну "інвентаризацію" мусульманського середовища, насамперед визначитися, хто є хто - хто себе показав справжніми патріотами України, хто, особливо в гарячих точках, організує мусульман для боротьби за територіальну цілісність. Цих людей і ці організації треба висувати в духовні лідери", - зауважив В’ячеслав Швед.
Він додав, що останнім часом окупаційною владою "був взятий курс на відверту "кадиризацію" еліти кримських татар, підшуковування своєї зручної людинки, щоб поставити її лідером кримських татар", але такої не знайшли. "У ролі такого "колективного Кадирова" сьогодні в Криму виступають хамашиди, робиться спроба створити слухняний, маріонетковий Таврійський муфтіят, щоб витіснити Духовне управління мусульман Криму і провести відкриту колоніальну політику", - сказав він.

В’ячеслав Швед також вважає, що сьогодні найголовніший фронт боротьби за Крим, який Україна "здала практично без бою, що стало наслідком 23-річної безграмотної, беззубої політики щодо Криму", є міжнародно-правовий. Україна повинна залучити на свою сторону ООН, інші міжнародні організації, у тому числі ісламські - як Організація ісламського співробітництва, куди входять 57 мусульманських країн. "Це практично мусульманське ООН. Україна може домагатися зараз статусу спостерігача в цій організації. Це дасть їй змогу підняти свій престиж в ісламському світі. Без цього неможлива боротьба за збереження Криму", - наголосив він.
Віце-президент Українського центру ісламознавства нагадав при цьому, що у квітні цього року, коли в ООН голосували першу резолюцію по Криму, із 57 мусульманських держав тільки дві виступили проти України - сирійський режим і Судан, більша ж частина мусульманських держав, у тому числі такі "ваговики", як Туреччина, Саудівська Аравія, які є опорою мусульманського світу, виступили за збереження територіальної цілісності України, за повернення Криму.

Швед відзначив, що у результаті російської агресії мусульманська умма України отримала два дуже серйозних удари - анексія Криму і Донецько-Луганський регіон, який сьогодні знаходиться в епіцентрі боротьби за збереження територіальної цілісності України, де мусульмани також піднялися для того, щоб зберегти цей регіон у складі України і не дати сепаратистам перетворити його на українське "Придністров'я". "Ці два удари, з одного боку, важко позначилися на стані мусульманської умми, але з іншого боку - підкреслили значущість мусульманського чинника сьогодні у збереженні територіальної цілісності Української держави і докорінному оновленні нашої країни", - сказав він.

На Донбасі та в Криму замість проукраїнських Духовних управлінь мусульман створюють маріонеткові

Аби нейтралізувати вплив проукраїнски налаштованих Духовних управлінь мусульман Криму і Донбасу, колоніальна влада формує нові, маріонеткові структури.

Коментуючи слова Муфтія ДУМУ "Умма" Саїда Ісмагілова щодо того, що "на Сході України та в Криму намагаються створювати нові ісламські структури - паралельні традиційним Духовному управлінню мусульман Криму та Духовному управлінню мусульман "УММА", яке діє на Донбасі і теж має велику кількість парафіян та віруючих мусульман", Олександр Аулін - віце-президент з міжнародних питань Всеукраїнської громадської організації "Український центр ісламознавства" (ВГО УЦІ) - підкреслив, що "це питання переходить вже з духовної сфери у політичну".
Як відзначалося, наразі у Криму формується Таврійський муфтіят, а на окупованій території Донбасу відбувається створення духовного управління мусульман "ДНР".

"Зараз, коли Крим тимчасово перейшов до складу РФ, завдання номер один - зламати опір кримських татар, який очолює Меджліс кримськотатарського народу. Колоніальній владі ніяк не можна зберегти Меджліс і Духовне управління мусульман Криму. Тому їх прагнуть знищити і йдуть старим шляхом - їх посунути та створити нові колоніальні структури. Те ж саме відбувається і у "ДНР", де Духовне управління мусульман "Умма" фактично очолило боротьбу мусульман краю за збереження його у складі України. На Донбасі робиться все для того, щоб у спішному порядку створювати фейкову маріонеткову духовну структуру", - додав Вячеслав Швед - віце-президент з політичних питань ВГО УЦІ.

За його словами, з метою гранично послабити опір кримських татар і створюється така альтернативна структура, як Таврійський муфтіят, основою якого є хабашити на чолі з Ахмедом Тамімом, "які вносять розкол, ніколи не йдуть на спільні дії мусульман в Україні". "А сьогодні вони показали своє справжнє обличчя. У Криму вони пішли на відкриту співпрацю з колоніальною владою", - сказав Вячеслав Швед.

Що стосується Донбасу, то він підкреслив, що українській державі треба підтримати Духовне управління мусульман "Умма", що представляє понад 100 тисяч мусульман, і його муфтія Саїда Ісмагілова. "Я б поставив Ісмагілова до ряду молодих перспективних грамотних духовних лідерів, які стоять на твердих державних проукраїнських позиціях. У нас сьогодні ціла плеяда молодих духовних лідерів країни - як лідер УГКЦ Блаженніший Святослав, Владика Євстратій Зоря в УПЦ Київського патріархату, Георгій Коваленко - УПЦ Московського патріархату", - відзначив віце-президент з політичних питань ВГО УЦІ.

Учасники конференції, серед яких представники мусульманських організацій, вчені, зробили заяву, в якій висловили стурбованість подібними спробами використання мусульман України у політичних іграх.

"Ми виступаємо проти спроб ззовні використовувати українських мусульман, у тому числі кримських татар, з політичною метою", - підкреслюється у резолюції конференції.

Громадська Організація "Український центр ісламознавства". | Copyright ©2016-2022
Создание и продвижение сайта Разработка и создание сайта - Сайт ЦентрSite Center